Naprawa wycieraczek w samochodzie Mazda

Naprawa wycieraczek w samochodzie Mazda

Naprawa wycieraczek w samochodzieKlient przyjechał z problemem, że nie działają wycieraczki w każdym z położeń przełącznika sterowania. Pierwszym krokiem był sprawdzony bezpiecznik – z nim wszystko okazało się w porządku i napięcie 12v na nim uczestniczyło. Zdecydowano było podłączyć komputer dla odczytu parametrów i błędów w systemie. Wszystkie wskaźniki przełącznika na kolumnie kierownicy okazały się w porządku. W komputerowym systemie sterowania nie odnotowano awarii.
Warto zauważyć, że w japońskich samochodach system diagnostyki rozwinięty znacznie gorzej, niż w samochodach europejskich. I bardzo często sprawdzamy instalacje kontroli “ręcznie”, za pomocą uniwersalnego przyrządu pomiarowego. Ten raz nie okazał się wyjątkiem. Po sprawdzeniu obwodów sterowania i kontroli położenia napędu wycieraczki, stało się jasne, że problem jest w samym napędzie wycieraczek ( module silnika wycieraczek).diagnostykę komputerową
Potem napęd został rozebrany dla sprawdzenia. Problem okazał się w przepaleniu kontaktu “GND” wewnątrz modułu, w wyniku nie do końca przemyślanej konstrukcji węzła. Za pomocą lutownicy i kawałka miedzianego przewodu ten problem został rozwiązany raz i na zawsze.
Nie jest dla nikogo tajemnicą, że części zamienne na japońskie samochody w Europie są dość drogie, a ten nie skomplikowany remont pozwolił klientowi zaoszczędzić przyzwoitą kwotę pieniędzy.

Bycartuner