Komputerowa dyagnostyka Opel

Komputerowa dyagnostyka Opel

Komputerowa dyagnostyka OpelSamochód trafił do nas z problemem palącej się żarówkę awarii silnika i szarpanie podczas jazdy. Przy czym, ten samochód już był w innym serwisie. Tam wynieśli jednoznaczny werdykt : “konieczna jest wymiana przepustnicy”. Chociaż , po diagnostyce komputerowej nie było na to przyczyny, do tego nie było żadnych pytań, wszystkie parametry były w normie.
Po tym rozpoczął się proces wyszukiwania i usuwania usterek, ich jak się okazało było kilka. Część była usunięta a część wymagała dużych środków pieniężnych.
Następnie klientowi zaproponowaliśmy wariant modyfikacji oprogramowania sterownika silnika. To pozwoli rozwiązać wszystkie problemy, plus korzystnie wpłynie na dynamikę samochodu, i na jego zużycie paliwa. Jak już niektórzy się dowiedzieli – trzeba wyłączyć system EGR, drugą sondę lambda i zrobić optymalizację mapy i kąt zapłonu. Ale to już w innym artykule, tylko warto zauważyć, że właściciel samochodu był bardzo zadowolony jak zmieniło się zachowanie auta w lepszą stronę po tuningu elektroniki.

Bycartuner