Czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych

Czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych

Czyszczenie wtryskiwaczy benzynowychWielu właścicieli samochodów benzynowych z czasem zauważają, że ich żelazny koń zaczyna źle pracować na benzynie, szczególnie dobrze jest to zauważalne, gdy można uruchomić samochód z rana (kiedy silnik jest jeszcze zimny) i spróbować jechać. Tu zaczyna się najciekawsze. Samochód zaczyna szarpać, gasnąć , i tak dalej. Jest to pierwszy znak, że benzynowy układ paliwowy wymaga profilaktyki!
Ważne jest, aby zrozumieć, że samochody wyposażone instalacją gazową się odpalają i pracują na benzynie, aż temperatura płynu chłodzącego nie osiągnie 25-35%, zależy od ustawienia LPG. Resztę czasu, samochód pracuje na paliwie gazowym. W tym czasie wtryskiwacze benzynowe są zamknięte i wtrysk przez nich nie się nie odbywa. Ale w nich jest paliwo pod wysokim ciśnieniem i wszystko jest ogrzewane ciepłem z silnika! W wyniku tego benzynowe wtryskiwaczy zaczynają się psuć–tracić fabryczne parametry.
Jak tego uniknąć ?
W rzeczywistości jest to bardzo proste! W tym celu najlepiej 2 razy w roku przeprowadzać profilaktyczne czyszczenie wtryskiwaczy specjalnymi środkami za pomocą specjalnego urządzenia. To pozwoli utrzymać układ w dobrym stanie i uniknąć problem w przyszłości!

Bycartuner