Instalacje LPG w Warszawie

Instalacje LPG w Warszawie

MONTAŻ INSTALACJI GAZOWYCH LPG

MONTAŻ INSTALACJI GAZOWYCH LPG w WarszawieNowoczesne auta są dość skomplikowanymi urządzeniami i dzięki temu pozwalają oszczędzać na paliwie (benzyna, diesel). A różne systemy pomocnicze w postaci katalizatora, filtra DPF lub FAP pozwalają obniżyć poziom substancji szkodliwych w spalinach do poziomu minimalnego.

Ale co zrobić jeśli chce się jeździć bardziej oszczędnie? 

Prawda! Instalacja LPG jest najlepszym rozwiązaniem do oszczędzania Twoich pieniędzy i jako bonus przyjazny stosunek do środowiska, ponieważ paliwo gazowe (LPG, CNG)  jest przyjazne dla środowiska. Biorąc pod uwagę, że cena paliwa gazowego w 2-2.5 razy niższa niż cena benzyny 95. Warto jednak wspomnieć, że do zrobienia odpowiedniej mieszanki paliwowej zużycie gazu musi być o 10-15% więcej niż benzyny. Pozwoli to uzyskać maksymalną moc podczas spalania paliwa LPG i niższą temperaturę spalania wewnątrz komory spalania i co bardzo ważne dla długiej żywotności głowicy cylindrów i zaworów wydechowych.

Ile można zaoszczędzić pieniędzy jeśli zainstalować LPG ? 

Oczywiście, problem ten najważniejszy dla każdego, kto zdecydował zainstalować LPG w Warszawie. Dalej wchodzimy w przykładowe obliczenia dla przeciętnego silnika o pojemności około 2 litrów.
Zużycie paliwa do takiego auta będzie około 10 litrów benzyny w cyklu miejskim, odpowiednio zużycie gazu będzie 11-11.5 l (można zrobić zużycie LPG to samo z benzyną, ale to wpłynie na jakość pracy silnika i terminie jego żywotność). Aktualne ceny LPG w Warszawie 1.69 zł, a benzyny 95 – 4.76 zł za jeden litr.

Stąd widać:

  • Cena benzyny na 100 km. 10 x 4.76 = 47.6 zł
  • Cena gazu na 100 km drogi. 11.5 x 1.69 = 19.45 zł
  • Zatem oszczędność wyniesie 47.6/19.45 = 2.44 razy! Nie jest złe…

Masz pytania – zadzwoń do nas już teraz !

Bycartuner