Wymiana klocków hamulcowych w Warszawie

Wymiana klocków hamulcowych w Warszawie

WYMIANA KLOCKÓW I TARCZ HAMULCOWYCH W WARSZAWIE

WYMIANA KLOCKÓW I TARCZ HAMULCOWYCH W WARSZAWIEW tej chwili w zdecydowanej większości nowoczesnych pojazdów są używane tarcze przednie, a także coraz częściej tarczowe tylne hamulce. Cały świat, wszyscy producenci uznają wyższość i niezawodność hamulców tarczowych. Tarcze hamulcowe są mniej podatne na przegrzanie, mają bardziej prostą i niezawodną konstrukcję. I najlepiej nie wymagają żadnej ingerencji oprócz terminowej wymiany klocków hamulcowych. A także w miarę zużycia okładzin i tarcz hamulcowych.

Termin wymiany klocków hamulcowych w większym stopniu zależy od jakości samych hamulcowych, od producenta, nawet od kraju ich produkcji. Styl jazdy kierowcy również może bardzo mocno zmienić na częstotliwość wymiany klocków hamulcowych. ALE! Jeśli twoje klocki chodzą bardzo długo, to nie koniecznie świadczy o ich wysokiej jakości. Mogą to być “stałe” klocki z wytrzymałych materiałów. I oni mogą niszczyć tarcze hamulcowe. Klocki hamulcowe powinny się zużywać! Inna sprawa jak szybko. Potrzebny jest złoty środek. I tutaj jak nigdy bardzo wyraźnie działa reguły “nie jest na tyle bogaty, aby kupić taniego punka” i “dobra najtańszych nie zdarza”.

WYMIANA KLOCKÓW HAMULCOWYCH W WARSZAWIE

Aktywna szybka jazda to bardziej częste hamowanie. Stosownie, częstsza wymiana klocków hamulcowych. Ale i unikać hamowania oszczędzając klocki nie polecam – nie na tym zaoszczędzić ;)Dla samochodów z napędem na przednie koła i manualną skrzynią klocki “chodzą” 25-50 tys. km, auto ze skrzynią automatyczną – około 20-35 tys. Trzeba koniecznie sprawdzać stan klocków hamulcowych s przodu i z tyłu na każdym przeglądzie. Zobaczyć konieczność wymiany i przy wymianie opon. Zazwyczaj, mechanik zawsze zwróci uwagę na to, że należy wymienić klocki, podpowie przybliżone zużycie. Jeśli pozostało około 10-20% ma sens wymienić klocki. Im mniej minimalna grubość klocków, tym bardziej się grzeją przy intensywnym hamowaniu. Jeśli na twoich klockach zainstalowany czujnik zużycia – zwracaj uwagę na komunikaty komputera pokładowego samochodu. Ale częściej o konieczności natychmiastowej wymiany hamulcowych przypomni ci pisk, zgrzyt. To raczej “piszczy” warstwowe płyta – wskaźnik zużycia klocka, która dotyczy tarczy hamulcowej.
Uwaga! Klocki hamulcowe należy wymieniać pełnym zestawem – na 2 koła.

WYMIANA TARCZ HAMULCOWYCH W WARSZAWIE

Tarcze hamulcowe wymieniają się w parach. Jeśli chcesz zmienić tarcze hamulcowe – wymień od razu i klocki. Zazwyczaj tarcza hamulcowa służy 3-4 wymiany klocków.Przy wymianie klocków obowiązkowo przeprowadzać oględziny stanu tarcz hamulcowych. Nie powinno być deformacji, silnych uszkodzeń, miejsc przegrzania płyty.Sprawdzane są również wszystkie gumowe osłony zacisków, siłowników hamulca ręcznego, stan przewodów hamulcowych, obecność zaciek płynu hamulcowego. Jeśli zostaną wykryte jakieś problemy, zaleca się, należy wykonać wszystkie niezbędne naprawy.Raz po zamontowaniu nowych klocków hamulcowych, przed rozpoczęciem ruchu, kliknij kilka razy na pedał hamulca, aby doprowadzić systemy hamulcowe do pracy. Nie zaleca się pierwsze 300-500 km po wymianie klocków hamulcowych zbyt intensywne hamowanie.

Bycartuner