Usuwanie EGR NOx w Warszawie

Usuwanie EGR NOx w Warszawie

egr098

Usuwanie zaworu EGR w Warszawie. Komputerowa diagnostyka EGR NOx.

Usuwanie zaworu EGR, NOx w Warszawie. Celem stosowania zaworu EGR jest obniżenie ilości tlenu dostarczanego do komory spalania i tym samym obniżenie temperatury i spowolnienie procesu spalania oraz obniżenie emisji tlenków azotu (NOx). Efekt zmniejszenia ilości tlenu w komorze spalania realizuje się poprzez dodanie do układu dolotowego odpowiedniej porcji spalin, które w dużym uproszczeniu zanieczyszczają powietrze dostarczane do komory. Zasada działania jest następująca — część spalin jest podawana z powrotem na wlot (do komory spalania). Pozwala to zmniejszyć ilość tlenu w mieszance paliwowo-powietrznej. W wyniku czego zmniejsza się ilość tlenków azotu i tym samym zmniejsza szkodliwe działanie na środowisko.

Każdy system ma swoje plusy i minusy — system recyrkulacji spalin (EGR) nie jest ich pozbawiony. System ten zmniejsza moc silnika, a także przynosi tyle kłopotów właścicielowi samochodu, ponieważ zawiera dodatkowe czujniki i elementy do wykonania (na przykład , sam zawór EGR), które często przyciągają  do siebie uwagę. Z powodu złej jakości paliwa i pracy silnika w warunkach miejskich “korków” system EGR zapycha się produktami spalania (sadzą), które powodując włączenie “lampki awarii silnika” z tłumaczeniem programu sterowania silnika w tryb awaryjny. Ale najbardziej nieprzyjemny moment jest następujący — najczęstszą przyczyną awarii zaworu EGR jest jego zanieczyszczenie, choć w nowszych rozwiązaniach coraz częściej dochodzi do uszkodzenia układów sterujących jego pracą. Duże zanieczyszczenie powoduje utrudnioną pracę elementów sterujących, ich przeciążenie i w efekcie awarię. Duże ryzyko wiąże się również z agresywnym działaniem spalin na elementy zaworu EGR, więc nierzadko dochodzi do wypalenia materiału wewnątrz zaworu. Najczęściej jednak zawór blokuje się w pozycji otwartej, a to wiąże się już z mocno odczuwalnymi objawami, takimi jak nierównomierna praca silnika na biegu jałowym, trudności z płynnym przyspieszaniem i utrudniony rozruch zimnego silnika. Praktyka pokazuje, że wyczyszczenie nowoczesnego zaworu EGR nie daje dużego efektu lub jest on krótkotrwały. Co więcej, decydując się na czyszczenie zaworu warto też wyczyścić kolektor dolotowy. Dobrą praktyką jest profilaktyczne czyszczenie zaworu EGR co ok. 60–80 tys. km. Na pewno wydłuży to jego trwałość, ale nie da 100-procentowej pewności jego bezawaryjnej pracy na kolejny taki przebieg. Zajmujemy się naprawą EGR, NOx w Warszawie.

Programowe wyłączenie zaworu EGR w Warszawie

Ta procedura rozumie pod sobą zmianę pracy programu sterującego silnikiem na wariant bez zaworu EGR. Na przykład, wiele samochodów z początku 2000 r. w ogóle nie mieli EGR, pojawiła się później, w celu zmniejszenia toksyczności spalin. W ten sposób, wyłączając ten system programowo można raz i na zawsze zapomnieć o tym problemie. Mamy bardzo duże doświadczenie w usuwaniu zaworów EGR w Warszawie, usuwaniu EGR NOx w Warszawie.

Bycartuner