Programowe usuwanie usterek silnika w Warszawie

Programowe usuwanie usterek silnika w Warszawie

programowe usuwanie usterek silnika w Warszawie Programowe kasowanie błędów ECU w Warszawie
Nowoczesny samochód jest wyposażony w dużą ilość sterowników – SRS, ABS, IKE i tak dalej. Ale najbardziej podstawowym , jak można się domyślić jest moduł sterowania silnikiem! Jeśli bez sterownika ABS lub SRS samochód może jechać, to bez sterownika silnika – nie. Zdarza się , że w sterowniku są zapisane “wszelkiego rodzaju nie ważne błędy”, na przykład na świecy żarowe, dodatkowej przepustnicy, zaworu EGR, pompy powietrza wtórnego i tak dalej. Wszystkie te błędy nie mają wpływu na jakość pracy silnika, ale jeśli sterownik silnika przymusowo ogranicza moc silnika i dodatków, może to zablokować pracę tempomatu, ABS, TCS, itp.

Po co usuwać błędy w module sterowania silnikiem programowo i co to daje ?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy rozważyć kilka przykładów. Na przykład masz uszkodzoną jedną świecę żarową na 4 lub 6 cylindrowym silniku – przy próbie ją wymienić ona się złamie. Co my tu mamy ? – palącą się żarówkę awarii na desce rozdzielczej, i aby to rozwiązać trzeba zdjąć głowicę z silnika, wywiercić świecę, napar otwór wyciąć nowy wątek i zebrać silnik z powrotem… chyba już jasne, że procedura ta nie jest szybka i nie jest tania. Szczególnie boli, gdy to się staje na silniku z małym przebiegiem, trzeba rozebrać cały do wymiany jednej świecy! Programowe usunięcie błędu modułu sterowania silnikiem pozwala zrobić korektę  programu sterowania w taki sposób, że sterownik nie będzie sprawdzał  stan tej świecy, wszystkie inne funkcje będą działać tak jak wcześniej!

Innym rozwiązaniem problemu, na samochodzie jest uszkodzona druga sonda lambda po katalizatorze. Znowu mamy palącą się żarówkę “Сһесk engine“, choć wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że katalizator w samochodzie w żaden sposób nie poprawia pracy silnika i potrzebny jak piąte koło. Cena nowego katalizatora wynosi od 600 euro, na poszczególne samochody może być i ponad 1000 euro. Możemy skonfigurować moduł sterowania silnikiem w taki sposób, że będzie on “widzieć” stan katalizatora zawsze świetny (nawet jeśli go w ogóle usunąć z samochodu). I kontrolka “Сһеск engine” świecić się nie będzie. 

W ten sposób możemy usunąć całkiem błędy (DPF, AdBlue, EGR, świec żarowych i tak dalej), ważne tylko, żeby ten błąd nie miał wpływu na pracę silnika, a to zostanie sprawdzone diagnostyką komputerową.

Bycartuner