Odgrzybianie i jonizacja klimatyzacji w Warszawie

Odgrzybianie i jonizacja klimatyzacji w Warszawie

Odgrzybianie i jonizacja klimatyzacji w WarszawieOzonator to bardzo nowoczesne urządzenie, które wytwarza ozon w wysokim stężeniu. Ozon ma działanie bakteriobójcze, grzybobójcze, dezynfekujące, usuwa nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu czy kabinie auta. Metoda ozonowa jest nowoczesna, nieszkodliwa dla zdrowia (wykonana przy zachowaniu środków bezpieczeństwa), nietoksyczna. Ozon ma kilka tysięcy razy szybsze działanie niż chlor i kilkanaście razy bardziej skuteczne, po wszystkim po prostu się rozpada.

Wystrzegajcie się ozonatorów domowego użytku, które mają bardzo słabą moc. Wytwarzają przeciętnie ok. 300 mg (do 500 mg) ozonu na godzinę, podczas gdy przeciętna kabina samochodowa powinna być ozonowana stężeniem rzędu – kilku tysięcy mg, w zależności od stopnia zagrzybienia czy nieprzyjemnego zapachu. Jeśli w warsztacie oferują Wam 20 minut ozonowania, sprzętem o wydajności 300mg, to otrzymacie dawkę równą jednej trzeciej tej mocy. W przypadku sprzętu wydzielającego kilka tysięcy mg ozonu na godzinę – po 20-25 minutach możemy uzyskać pożądany efekt, gdyż dawka i tak będzie wynosiła co najmniej 1000 mg – co w zupełności wystarczy na odgrzybienie kabiny. W razie czego zabieg można zawsze powtórzyć.

Dezynfekcja ozonem w Warszawie

Ozonowanie – klimatyzacji usługa ta gwarantuje usunięcie nieprzyjemnego zapachu z wnętrza samochodu. Ozonowanie odgrzybia i dezynfekuje klimatyzację. Metoda ta pozwala na usunięcie przyczyn zapachów powstałych na skutek m.in. palenia tytoniu, przewożenia zwierząt, zaniedbań w serwisowaniu klimatyzacji
Zapewnia także usunięcie bakterii, pleśni i grzybów np Legionelli. Bakteria ta wywołuje nieswoistą odmianę zapalenia płuc zwaną Legionellozą. Występuje ona w układach klimatyzacji oraz kanałach wentylacyjnych..

Ozon O3 jest aktywną, trójatomową odmianą tlenu. W naturze proces ten zachodzi głównie w czasie burzy. Świeży, orzeźwiający zapach unoszący się po przejściu burzy zawdzięczamy właśnie ozonowi.
Ozon napotykając na rozmaite zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu łączy się z nimi powodując ich utlenienie. W ten sposób niszczonych jest wiele niepożądanych substancji. Pozostały po procesie ozon rozpada się samoczynnie z powrotem do tlenu.

Efekty oczyszczania powietrza przy użyciu ozonu są dużo skuteczniejsze, bezpieczniejsze i trwalsze, niż w przypadku zastosowania chloru czy odświeżaczy powietrza, które tylko maskują przykrą woń i nie dezynfekują. Dla porównania, działanie bakteriobójcze i biobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru. Ozon jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych. Działanie bakteriobójcze i biobójcze wykazuje w stężeniu ok. 13 μg/dm3.

Bycartuner