Nabijanie klimatyzacji w Warszawie

Nabijanie klimatyzacji w Warszawie

Nabijanie klimatyzacji w Warszawie

Każdy kierowca miał sytuację, gdy wydaje się, że klimatyzacja w samochodzie przestała chłodzić powietrze w kabinie z wystarczającą siłą. Zapewne tak jest! To jeszcze nie świadczy o tym, że klimatyzacja nie sprawna – najprawdopodobniej wymaga serwisu.

Przyczyny złej pracy klimatyzacji:

  • brudny filtr powietrza kabiny
  • mała ilość czynnika  R-134a
  • zapchany skraplacz klimatyzacji
  • niskie ciśnienie w układzie

diagnostyka klimatyzacji

Zwykle pierwsze dwa punkty najczęstsze spotykane w praktyce. Z jednej strony jest to spowodowane systematycznym prowadzeniem konserwacji (wymiana filtra kabiny), a z drugiej złożoności układu klimatyzacji samochodu –która wymaga sprawdzenia masy czynnika 1 raz w roku dla pojazdów w wieku powyżej 2-3 lat. Test najlepiej produkować każdą wiosnę-lato, przed aktywnej fazie eksploatacji klimatyzacji.

Sprawdzanie ilości czynnika klimatyzacji w Warszawie.

Aby to zrobić, należy podłączyć stację do obsługi klimatyzacji do samochodu i odzyskać czynnik z systemu. Po czym, stacja zważy odzyskany czynnik i można będzie stwierdzić o potrzeby tankowania. Dla samochodów starszych niż 2-3 lat normalny objętość wycieku wynosi 10-20% rocznie . To się naprawia corocznym serwisem klimatyzacji na początku sezonu.

Uwaga! Ważne jest, aby zrozumieć, że nic nie da sprawdzić ilość czynnika w systemie, nic nie może dać prawidłowych danych, oprócz odzyskiwania z systemu i ważenia. Uważaj na serwisy , które sprawdzają ilość czynnika w klimatyzacji na oko (po ciśnieniu). Nieprawidłowa liczba czynnika nie da się pracować systemie skutecznie i może spowodować uszkodzenie sprężarki klimatyzacji awarii (dość drogie urządzenie).

Próżnia systemu klimatyzacji w Warszawie.

Po tym jak czynnik odzyskany z systemu klimatyzacji należy zrobić proces próżni (utworzyć próżnie wewnątrz systemu). Ten proces jest do odzyskania wilgoci z systemu i następnego kroku nabijania systemu. Również proces próżni pozwala określić obecność poważnych wycieków w systemie w przypadku wykrycia których nabijanie nie ma sensu, do czasu usunięcia usterki.

Uwaga! Muśi być zrobiona próżnia w układzie klimatyzacji przed napełnieniem . Obecność powietrza w układzie klimatyzacji z otoczenia nie jest dopuszczalne! Uważaj na serwisy, które nie robią procesu próżni systemu –to doprowadzi do przedwczesnego uszkodzenia sprężarki klimatyzacji.

Napełnianie klimatyzacji w Warszawie.

Napełnianie klimatyzacji – ostatni i najszybszy krok całego procesu – trwa zaledwie 2-3 minuty. Pozostaje zadać masę czynnika R-134a na stacji i nacisnąć przycisk napełnienia.

Dodatkowe usługi :

  • Komputerowa diagnostyka klimatyzacji
  • Naprawa sterowania klimatyzacji
  • Wymiana filtra kabiny
  • Ozonowanie wnętrza

Masz pytania – zadzwoń teraz!

Bycartuner