Komputerowa diagnostyka w Warszawie

Komputerowa diagnostyka w Warszawie

Komputerowa diagnostyka w Warszawie

Diagnostyka komputerowa samochodu. Co to jest?

Nowoczesne samochody nasycone “różnorodnością” zaawansowanych technologii, na podstawie których są realizowane większość systemów samochodu. Z biegiem czasu systemy mechaniczne, podzespoły i zespoły osiągnęły doskonałości technicznej. Wszystko co pozostało zrobić, aby nadać kompletności, to nadać intelekt samochodom. Każdy nowy model, w złożoności systemów komputerowych, przewyższa swojego poprzednika w postępie geometrycznym.

I co mamy w końcu?
Komfortowy samochód, który podbił miliony serc na całym świecie. Doskonalą sterowność, odpowiednio skupiać się na drodze w każdych warunkach pogodowych. Automatyczna zmiana przepustowości światła szyby, odbicia światła lusterka wstecznego, dzięki czemu nie oślepiają nas nadjeżdżające z naprzeciwka i z tyłu samochody. Automatyczne włączanie oświetlenia zewnętrznego w przypadku wystąpienia ciemnej pory dnia. System parkowania, który w czasie sygnalizuje o zbyt bliskim zbliżaniu się do przeszkody, system klimatyzacji pozwalają stworzyć swój mikroklimat dla każdego pasażera oddzielnie. Układ napędowy z automatyczną skrzynią biegów “studiuje” zachowanie, styl jazdy kierowcy i po obróbce w specjalnym oprogramowaniu i algorytmu stosuje się w trakcie ruchu. W ten sposób już nie trzeba się martwic, ze twój samochód to już nie tylko samochód, a część ciebie, część która ciebie rozumie.

Kto za tym wszystkim stoi?
Ta część zasłużenie jest przeznaczona dla tych, podzespołów i sterowników, które są tak dobrze ukryte przed wzrokiem kierowcy auto, ale które są tak prawdziwe obserwują zachowanie całego auta jako całości i poszczególnych jego systemu oddzielnie. Pozwala czerpać przyjemność z każdej minuty spędzonej za kierownica. Jak już się pewnie domyślacie-jest to elektroniczne jednostki sterujące (ECU). ECU – to nie tylko “schemat elektryczny”, ma swój “mózg” w postaci procesora, “pamięć” -w postaci układów pamięci, w których przechowywane są programy zarządzania założone producentem i dane otrzymane w procesie jego “życia” (przykład: ostatnia stacja radiowa, której słuchali, głośność z jaka go słuchali, i tak dalej.) Sam ECU potrafi tylko myśleć(w utrwalonej w jego programie) i wydawać polecenia wykonawczym systemów. Aby ECU zaczął myśleć, trzeba mu dać informacje do przemyślenia. Nad ta sprawa pracują dziesiątki (a nawet setki) czujników w całym samochodzie. Czujniki na magistrali danych, przekazują informacje na ECU, on to przerabia i wydaje polecenie na wykonanie. Który sygnał będzie wydany wszystko zależy od tego w jakim systemie ten ECU należy. Jeśli jest to system ABS, jednostka może wydać polecenie na hamowanie każdego kola osobno i raz spojrzeć na wyniki swojej pracy dzięki czujnikowi, który stoi na każdym kole . I natychmiast podjąć korektę do swoich działań, jeśli jest to wymagane.

A do czego tutaj diagnostyka komputerowa?

W życiu każdego elektronicznego modułu sterującego (ECU) nadchodzi dzień, kiedy chce narzekać na swoje samopoczucie lub systemu, w którym działa. W takim przypadku uzyskuje dostęp do tablicy rozdzielczej i prosi, aby włączyć lampkę “CHECK ENGINE”. To pierwszy sygnał, ze jeden z systemów pojazdu wykazuje na usterki w funkcjonowaniu. Awaria może być tymczasowa lub stała. W zależności od tego kontrolna “CHECK ENGINE” może się zgasić, a potem znów się zapalić. W przypadku tymczasowej poważnej awarii lub stałej, “CHECK ENGINE” nie gaśnie. Możliwe opcje gdy samochód przejdzie w “tryb awaryjny” w jednym celu — aby dostać się do serwisu. I tu własnie będzie nam w sam raz diagnostyka komputerowa samochodu w Warszawie. Będzie ona pełnić role tłumacza, który przełoży się na język, którym porozumiewają się ECU na język, zrozumiały dla nas. I wybawi nas od domysłów w zaistniałej sytuacji. Tak samo diagnostyka komputerowa, za naszym życzeniem, może poprosić ECU, w zrozumiałym dla niego języku, wykonać jedną z jego bezpośrednich funkcji, a by z kolei kontrolować jej wykonanie i na tej podstawie wyciągnąć wnioski na temat funkcjonowania. W ten sposób czas na poszukiwanie usterki możemy zminimalizować.

Bycartuner