Chip tunig w Warszawie

Chip tunig w Warszawie

 

Chip tuning w Warszawie

chip-tun

Chip tuning w Warszawie — jest to ustawienie trybów pracy elektronicznych jednostek sterujących silnikiem (ECU) poprzez modyfikację programów wewnętrznych (oprogramowania, firmware itp.). Stosowany jest głównie w celu zwiększenia mocy samochodu, ale są wyjątki — na przykład : wyłączanie sondy lambda za katalizatorem, usuwanie filtra cząstek stałych (DPF, FAP), usuwanie systemu AdBlue i tak dalej.

Można wyróżnić dwa kierunki chip-tuningu: w celu zmniejszenia zużycia paliwa (zazwyczaj skutecznie w ciężarowym transporcie), a także firmware w celu optymalizacji pracy silnika na paliwie gazowym (propan-butan, metan). Po adaptacji ECU do pracy na LPG, jak zwykle, zużycie spada o 10-20%. Ale, co ważne — po firmware samochodu “pod gaz” można poprawić właściwośći jezdne i wydłużyć żywotność silnika (zmniejszając obciążenie cieplne na wydechowy system).

Chip tuning to:

  • zwiększenie mocy silnika;
  • wzrost momentu obrotowego;
  • jak zwykle — zmniejszenie zużycia paliwa;
  • bardziej wyraźna reakcja na pedał gazu;
  • firmware sterownika pod gaz.

LPG paliwo (mieszanka propan-butan) w odróżnieniu od benzyny ma dłuższy czas spalania, co prowadzi do utraty mocy, wypalaniu zaworów wydechowych w głowicy cylindrów. Ale winą tego jest nie tylko sam gaz, a sterownik silnika (dalej ECU DIC). Podczas programowania sterownika w fabryce w nim zawarty jest program pracy silnika na benzynie, którą on wykonuje. W tym przypadku flaszowanie bloku sterowania “na gaz” może rozwiązać ten problem. Biorąc pod uwagę fakt , że dawki gazu w systemie 4 generacji wykonuje oddzielny sterownik, który jest instalowany dodatkowo do interfejsu (podczas instalacji systemu), to pozostaje nam tylko zmienić kąt zapłonu w silnikach benzynowych sterownika. Kąt zapłonu – jest to ten sam parametr, który da nam możliwość maksymalnie efektywnie wykorzystać paliwo gazowe i przy tym ułatwić cieplny tryb zaworów wydechowych. W wyniku otrzymamy przyrost mocy i obniży zużycie paliwa o 10-20%. Kąt zapłonu — to dynamicznie zmienny parametr, który zależy od wielu czynników: prędkość pojazdu, kąt otwarcia przepustnicy, prędkość obrotowa objętość roku wału itp. Biorąc pod uwagę fakt, że mieszanka gazowa pali się dłużej trzeba ją podpalić wcześniej do całkowitego spalania i oddawania energii – jak to się mówi “zrobić więcej wczesny zapłon”. Do tego trzeba wgrać oryginalny program sterowania z ECU w silniku, dodać do niej żądaną zmianę, i zapisać z powrotem do sterownika.

Masz pytania – zadzwoń teraz!

Bycartuner